8 marca, 2024

Powoli klasyczne szczoteczki do zębów idą do lamusa, a ster przejmują coraz to nowsze technologie. Przykładem może być soniczna szczoteczka do zębów, która jest coraz popularniejszym wyborem w dziedzinie higieny jamy ustnej. Dlaczego oraz jaką soniczną szczoteczkę wybrać? Już podpowiadam!

Skuteczność w usuwaniu osadu nazębnego

Szczoteczki soniczne generują bardzo szybkie wibracje lub ruchy fal dźwiękowych, które powodują skuteczne i dokładne usuwanie osadu nazębnego, bakterii i resztek jedzenia. Ta intensywna akcja pozwala na lepsze oczyszczenie przestrzeni między zębami i dziąsłami. Soniczne szczoteczki są poza tym zwykle delikatniejsze dla dziąseł niż tradycyjne szczoteczki elektryczne, ponieważ nie wymagają nacisku na zęby. Mimo swojej delikatności są za to bardzo skuteczne w usuwaniu osadu nazębnego, co może pomóc w zapobieganiu próchnicy i chorobom dziąseł.

Dopasowane do Ciebie

Większość sonicznych szczoteczek ma różne tryby i ustawienia, które można dostosować do własnych preferencji. Nowoczesne modele posiadają także wbudowane timery, które pomagają w utrzymaniu zalecanego czasu mycia zębów, co jest istotne dla utrzymania dobrej higieny jamy ustnej.

Ułatwiają codzienną rutynę pielęgnacji jamy ustnej

Dzięki różnym udogodnieniom, takim jak wbudowane timery, tryby pracy czy wskazówki nacisku, soniczne szczoteczki mogą pomóc w ułatwieniu codziennej rutyny pielęgnacji jamy ustnej.

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

Zrobiłem reaserch i znalazłem idealne szczoteczki dla siebie i żony – Zestaw: Szczoteczka soniczna PixieDent Onyx Black i PixieDent Onyx White i powiem szczerze – jestem zadowolony. Szczoteczka oczywiście posiada wszystkie zalety szczoteczki sonicznej, o których pisałem oraz wiele więcej. 4 możliwości wyboru mocy i 5 trybów pracy pozwala na dopasowanie do każdego. Szczoteczka posiada codzienny tryb clean – do codziennego szczotkowania zębów, który efektywnie usuwa osady z kawy, herbaty, papierosów i wina oraz zapobiega osadzaniu się kamienia nazębnego, tryb sensitive – o łagodniejszych drganiach oraz nieco wolniejszych ruchach sonicznych, tryb massage – o masujących ruchach pozwalających na ukrwienie i wymasowanie dziąseł, tryb polish – polerujący oraz white – wybielający. Szczoteczka posiada ponad to 4 główki w dwóch rodzajach – dwie główki sensitive – delikatne i przyjemne w dotyku oraz dwie główki standrad ze sztywniejszego materiału. Szczoteczka wyposażona jest ponad to w ładowarkę indukcyjną, a dokładnie stacje dokującą, która pozawala na naładowanie szczoteczki na miesiąc przy jednorazowym ładowaniu.

Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *